Hovedkontor

Jensen & Jensen

phone 75 15 72 51 location

Oddesundvej 26, 6715 Esbjerg N

Esbjerg

Firmaet er startet i 1986 af Flemming og Lars Jensen. I 2016 blev Simon optaget som partner, og i 2017 blev Martin optaget som partner. I 2021 har vi fået endnu en Lars Jensen med som partner, så firmaet nu tæller 5 tømrermestre.

Simon og Martin har begge suppleret deres tømreruddannelse med en konstruktøruddannelse.

Vi er et traditionelt tømrer- og snedkerfirma med opgaver inden for større entrepriser samt serviceopgaver, for såvel private samt offentlige bygherrer.

Firmaet har selvstændige afdelinger i Ribe, Fanø og Varde.

Hovedkontoret/administrationen for alle afdelinger er beliggende i Esbjerg.

Samlet beskæftiger vi ca. 130 medarbejdere.

Flemming Jensen

Tømrermester

flemming@jensenjensen.dk phone 40 28 92 96

Lars Jensen

Tømrermester

lars@jensenjensen.dk phone 40 37 64 84

Simon Jensen

Partner/Projektleder

simon@jensenjensen.dk phone 51 22 96 97

Lars Jensen

Partner/Projektleder/Håndværkstaksator

ljt@jensenjensen.dk phone 40 37 64 92

Martin Winther

Partner/Projektleder/Håndværkstaksator

martin@jensenjensen.dk phone 51 22 96 14

Marianne Simonsen

Administration

marianne@jensenjensen.dk

Hanne Jensen

Administration/Regnskab

hanne@jensenjensen.dk phone 28 79 14 99

Lasse Bang

Projektleder

lasse@jensenjensen.dk phone 40 37 64 89

Kirstin Haahr Berntsen

Bogholder

kirstin@jensenjensen.dk

Henrik Høgholm Christensen

Projektleder

henrik@jensenjensen.dk phone 40 37 64 87

Maibrit Kirkemann

Kontorelev

maibrit@jensenjensen.dk